Biotin Alacaklara Öneriler!

Özellikle bu gurup yani reçetesiz de satılan ilaçlar satın alınırken dikkatli davranılmalıdır daha doğrusu uyanık olunmalıdır. Fırına gidip ekmek almak gibi “biotin verirmisin” denmemeli ne almanız gerektiğine önceden karar vermelisiniz.

biotin-kullanacaklara-oneriler

Almadan önce araştırmalısınız

Eğer böyle yapmazsanız gittiğiniz eczanenin kalfası size daha fazla kar ettiği ilacı ve de daha kısa sürede bitecek olan paketi vermek isteyebilir. Diyelim 10 mg biotin almak için gittiniz eczane eğer size 50 tabletlik verirse 50 gün sonra gelip ikinci bir kutuyu almanız gerekir ancak size 100 tabletlik verirse 100 gün boyunca bir daha o eczaneye uğramanız gerekmez kar miktarı yaklaşık aynı olduğu için kazancı azalmış olur.

biotin-siparisi

Size uygun olanı belirlemelisiniz

Benzer şekilde sorununuzun çözümüne yönelik kaç mg lık tablet alacağınızı önceden belirlemelisiniz yoksa eczane kalfası size stokta en fazla bulunanı önerecektir. Piyasada 1 mg, 2 mg, 5 mg ve 10 mg lık tabletler bulunmaktadır.

Tabletlerin içeriğinde miligram (mg) ve mikrogram (mcg) karmaşası vardır buna da dikkat etmelisiniz, bazı firmalar mg yazarken bazıları mcg olarak yazmaktadır. Şunu bilmeniz yeterli 1 mg = 1000 mcg dır. Bazı firmalar pcg (picogram) olarak yazarlar bu tümüyle yazım hatasıdır 1 mg = 1 000 000 pcg dir ve bu kadar düşük miktar olamaz.

Peki hangi soruna hangi biotin alınmalı ?

Hangi formu alınacaksa alınsın 100 tablet olan alınmalı, çünkü en az 3 ay kullanmak gerektiğinden 50 ve 60 tabletlikler yetersiz kalır.

 • 1 mg dan daha düşük doz bir şey ifade etmeyeceği için 300 mcg ve 600 mcg olanlara boşa para vermeyin.
 • 1 mg lık biotin daha çok saçta kalite artışı için önerilir
 • 2 mg lık olanlar saç yanı sıra tırnakta da kalite artışı ve bunların uzama hızını artırmak için kullanılır
 • 5 mg ciddi kalite kaybı ve saç dökülmesinde dökülme tedavisine ek olarak kullanılır.
 • 10 mg biotin tablet saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve erken çıkış sağlamak ayrıca 5 mg lığın kullanıldığı yerlerde kullanılır. 10 mg biotin diabet hastalarında da kullanılır.

Türkiye’de bulabileceğiniz biotin markaları, fiyatları ve içerisindeki miktarı http://www.biotintablet.com sitesinde görebilir ve Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo avantajı ile sipariş verebilirsiniz.

21 Yorum Var

 1. Hilal

  Demir eksikliğinden saç dökülmem var ama aynı zamanda saçlarım da çok inceldi dökülmesi hala devam ediyor yanında biotin 5 mg kullansam etkisini ne zaman görmeye başlarım
  Dr.Atilla Kaya
  2-3 ayda

 2. sümeyye

  hocam merhaba saçlarımda önceden hiç yaşamadığım kadar saç dökülmesi yaşıyorum çok seyrekleşti. demir eksikliği dediler tedavi gördüm ama hiç bir sonuç alamadım aksine saçlarım hariç vücudumda tüylenme yaşadım. kullanmadığım şampuan gitmediğim doktor kalmadı hiç bir sonuç alamadım. ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  troit fonksiyonlarınızada bakılmalı,genetik dökülme var mı araştırılmalı

 3. Aleyna

  Merhaba,21 yaşındayım saçim cansiz görünüyor ve döküldüğü için biotin kullanmak istiyorum.Hangi dozda ne kadar kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 4. göksel

  merhaba 2 ay xpecia tablet kullandım ve saç dökülmemin azaldığını hissediyorum bugün bir kutu daha almak için eczaneye gittim yeni hap önerdiler horsetail pumpkin seed biotin tavsiye etti eczacı bu tablet hakkında bilgi bulamadım internette aldım hapı ama tereddütteyim sizin tavsiyeniz nedir xpecia ya devam etmelimiydim yoksa bu yeni tablet iyimidir daha iyi oldugunu söylediler zaten daha pahalıda bir ürün öğrenciyim işe yaramayacak birşey kullanıp vakit ve para israfı yapmak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Dr.Atilla Kaya
  değiştirmemenizi öneririm,xpecianın içeriği zengin ve yeterli

 5. Mert

  Hocam 15 yaşındayım saçımda beyaz var ense taraflarında 10 tane tepelerde de 5 tane falan diğer saclarim simsiyah cok stres yaptigim için ve üzüntüden oldu ne ônerirsiniz beyaz sac istemiyorum
  Dr.Atilla Kaya
  biotin tablet kullanabilirsin

 6. Şerife

  Merhaba…saçlarım çok dökülüyor ve çabuk yaglaniyor,kirpiklerim kısa ve kaşlarım seyrek,tırnak yapım kısa ve tırnaklarım çok güçsüz kırılıyor,soyuluyor çok uzun sürede uzuyor,tirnak etlerim çok kopuyor oje kullanmak istiyorum tam uzuyor tırnaklarım hemen soyulmalar ve kırılmalar başlıyor ne kullanmam gerekir.
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia tablet ve günlük 5 mg biotin kullanmanızı öneririm

 7. aslı

  ben zoratenin kullanıyorum hocam saçlarım çok dökülmeye başladı hapla bıotin kullansam zararlı olur mu acaba
  Dr.Atilla Kaya
  hayır zararı olmaz.sivilce ilaçları biotin eksikliğine ve saç dökülmesinde neden olur.günlük 10 mg biotin almalısın

 8. Sertan

  Merhaba yaşım 28 saçlarım beyazliyor bunun için dermatoloji ye mi gitmem gerek veya onerebileceginiz bir ilaç varmi
  Dr.Atilla Kaya
  biotin ve metionin içeren ürünler kullanabilirsiniz

 9. Alya

  Merhabalar benim saçlarımda yaklaşık 6 senedir yoğun bir şekilde kepek var. Losyon ve şampuan kullandım fakat fayda etmedi. Şampuan olarak konazol kullanıyordum. Saçlarımı kuruttu.
  Şu an saçlarım hem kökten hem de kırılarak dökülüyor, çatallaşmalar var ve sağlıksız uzuyorlar. Bunun için biotin kullanmak istiyorum. Kaç mg kullanmalıyım? Ve kepek için önerebileceğiniz şampuan var mı? Teşekkür ederim.
  Dr.Atilla Kaya
  biotin 5mg kullanmalısınız.kepek için seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 10. Ceylan

  Merhabalar ben de erkek tipi saç dökülmesi var ne yapmam lazım biotin kullanmam gerekli mi?
  Dr.Atilla Kaya
  genetik dökülme ise xpecia tablet kullanmalısınız

 11. İlker

  Hocam hangi marka biotin ilaç önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  en ekonomik ve günlük dozu içeren HP biotin

 12. ali

  TEST ADI SONUC BiRiM REFERANS ARALIGI

  VITAMIN H (Biotin) 240.00 ng/L
  Vitamin H duzey degerlendirmesi:
  >250 ng/L Optimal duzey
  100-250 ng/L Sinirda
  <100 ng/L Eksiklik

  saçlarım ince telli ve iyice güçsüzleşti. 240 çıkan değer yeterli mi sizce?
  Dr.Atilla Kaya
  sınırda

 13. baran

  saçlarımda genetık dökulme var uygulamam gereken tedavi nedir
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia tablet,hairforte sprey kullanabilirsin

 14. Ylzz

  Merhaba ben bu bahsettiğiniz hap eczanede satılıyor mu kolay bulunurmu ve fiyatı ne kadar
  Dr.Atilla Kaya
  eczanelerde bulunur,fiat aralığı çok değişiyor

 15. ABDULLAH

  Merhaba sac ektirdim doktorum bana hp biotin 10 mg önerdi bu ürunü kaç ay kullanmaliyim fazlasi zarar mi ve aurics yaninda shenmin yazdi bu urunu de kac ay kullanmaliyim ikisi birarada iyi olur mi tes6
  Dr.Atilla Kaya
  ekim sonrası saçlar tam olarak 1 yılda gelişimini tamamlar.bu nedenle 1 yıl kullanmanızı öneririm

 16. Muhammed

  Benim anlamadığım biotin depo edilmiyor ve bir insanın günlük biotin ihtiyacı baya azmış yani 1 ög dan çok az.Peki biz 5 mg alınca bu çöpe gitmeyecek mi ? Lütfen aydınlatı rmısınız ?
  Dr.Atilla Kaya
  normalde söylediğiniz gibi,ama diabetiklerde ,troid hastalığında,saç dökülmesi sorunu yaşayanlarda vb durumlarda ihtiyaç artar.

 17. Anonim

  Yaş 20 2 ay sonra askerim . Sakallarım gür ama bıyık ile sakalın birleşimi yerde boşluk var yani birleşmiyor . Dolmasını istiyorum . Üstelik sağ tarafım birleşmeye daha yakın solda hiç Yok kullansam etkisi olur mu ??
  Dr.Atilla Kaya
  kıl kökü yoksa etkisi olmaz

 18. Samed

  Saçlarim çok inceldi ve kolaylıkla kopmaya başladı. Yerine çıkıyor ama geç uzadığı gibi büyümeden dökülmeye veya kopmaya başlıyor. Biotin kaç mg kullanmalıyım.
  Dr.Atilla Kaya
  HPbiotin 10mg kullanabilirsiniz

 19. bahar

  23 yaşındayım ve bu aralar çok stresli günler geçiriyorum. saçımda yıllardır 1 tane beyaz vardı şimdi sayısı çoğaldı. Ayrıca tırnaklarımda yıllardır kırılma ve soyulma mevcut. Biotin kullanmalı mıyım ve ne kadar önerirsiniz?
  Dr Atilla Kaya
  3 ay 10 mg kullanabilirsiniz.daha sonra 5 mg adüşebilirsiniz.ama bu arada extra sorun olabilir.doktora görünün

 20. NURŞİN

  Merhabalar bey ben öğrenciyim ve daha önceleri saçlarımı ders çalışıyorken bir bölgesini koparıyordum. Üzerinden 2 yıl geçti ve uzayan saçlarım çok sert ve pütür pütür, renkleri de diğer bölgelerdeki saçlarımdam çok koyu çok cansız uzuyor ve öyle olduğunu görünce tekrar oynuyorum. BİOTİN KULLANSAM İŞE YARAR MI LÜTFEN YARDIMCI OLUN VE KAÇ MG KULLANMALIYIM
  Op Dr Atilla Kaya
  5 mg biotin deneyebilirsin.

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.