Solgar

Bu site satış sitesi değildir,piyasada bulunan biotin çeşitleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler toplu olarak verilmiştir.Biotin tabletler alışılmış olan ortalama üç aylık doz gibi ayarlanarak yaygın bir şekilde 100 tabletlik kutularda sunulurken solgar bundan farklı olarak 50 kapsüllük şişelerde sunulmaktadır.

Solgar Biotin Özellikleri

Gerek şişe üzerinde gerekse resmi sitesinde içeriğindeki biotinle ilgili hiçbir bilgi verilmemiştir ama diğer biotinler için yazılan bilgiler solgar biotin içinde geçerlidir.

Plastik şişelerde olduğundan,şişe içinde nem alıcı olsada geride kalanların nem sebebiyle etkiniliğinin azalmaması için  yutulacak tablet alındıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatılmalıdır.

Solgar Biotin Fiyatı

Solgar biotin fiyatı değerlendirmesi ;şişe içindeki kapsül sayısı muadillerinin yarısı olmasına karşın fiyatı muadillerine kıyasla daha fazladır. Fiyat / kullanım süresi ve etkinlik açısından değerlendirildiğinde GNC biotin gibi gereksiz pahalı sınıfa girmektedir.Bu kadar pahalı olmasını izah edecek bilimsel dayanaktan yoksundur.

Solgar biotin 5 mg (5000) mcg 50 kapsül fiyatı :34 TL

Solgar biotin 1 mg (1000 mcg) 50 kapsül fiyatı 20 TL

Solgar Biotin Satışı eczanelerde satılmaktadır.

 

4 Comments

 1. lale

  bir bıotin kapsülü içindeki msddeler nelerdir.
  Op Dr Atilla Kaya
  eğer biotinse sadece biotin olması gerekir

  Reply
 2. Süleyman

  Merhaba…
  “mxpecia ” in içindeki bazı maddeler (saw palmetto,çinko vb. gibi) prostat sağlığı için de kullanılmaktadır.
  Ürün içerisindeki diğer maddelerin prostata zararı olabilir mi?..

  Esenlik dileklerimle.
  Dr.Atilla Kaya
  hayır olmaz.

  Reply
 3. Nurdan

  Iyi akşamlar hocam ben bir aydır solar 1mg 50 kapsül olanı kullaniyorum sac uzaması ivin ama malesef saçlarım hala aynı boyda uzamıyor ve sac dökülmekte devam ediyor ne yapmamı önerirsiniz başka marka biotin hapı mi alip kullansam yoksa….

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   saç dökülme nedeniniz araştırılmalı,tek bşına 1 mg biotin yeterli olmaz.neden belirlenip nedene yönelik tedavi almalısınız
   Dr.Atilla Kaya

   Reply

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir