Xpecia tablet erkek

xpecia-tablet-erkek

Biyotin (B7 vitamini) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tebletlerde de bulunmaktadır.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir.Biotin içeren saç ilaçları içinde en fazla biotin içeren tablet erkek formu xpecia tablettir.İçinde 2000 mcg biotin bulunmaktadır ki diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte iyi sonuç alınması beklenebilir.

biotin-siparisi

Xpecia erkek tablet içendeki diğer maddeler

Saw palmeto(meyve)     300 mg DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.
Ginkgo biloba(yaprak)    20 mg saç kökündeki kan dolaşımını artırır
Biotin                                2 mg saç uzama hızını ve kalitesini artırır
Pantotenik asit               20 mg saçın uzama dönemi olan anageni uzatır
Folik asit                       0.4 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Zink                              7.5 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Magnezyum                  10 mg çinko ile birlikte fonksiyon görür
Silica                             10 mg saç kalitesini artırır
L Sistin                           5 mg uçtan kırılmaları engeller
Keratin                         10 mg saçın yapım maddesidir
İsoflavon                       4 mg DHT nin saç köküne zararını engeller

Bu içerik xpecia tableti sınıfındaki en etkili tablet haline getirmektedir ve saç dökülmesini durdurma başarısı % 90 lar düzeyindedir.

Saç Ekimi Sonrası Xpecia Tablet Kullanımı
Yenilikleri yakından takip eden ekim merkezleri ekimden sonra damar genişletici etkisi olan ginkgo biloba önermektedir. Eskiden ginkgo biloba içeren alz heimer ilacı Tegretol önerilirdi, Xpecianın piyasaya verilmesi ile Tegretol yerine bu önerilmektedir. Damar genişletici etki ekilen köklerin daha iyi beslenmesini bu sayede ekimin daha başarılı olmasını sağlar. Diğer taraftan dökülmeyi önleyici etkisi sayesinde tüyleşip kol kılı kalitesine dönmüş saçlarda kalite artışı sağlayarak ekimden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Bir diğer olumlu etkisi de L sistein, keratin gibi saçın hammaddelerini içermesidir, bu da kaliteli çıkışta olumlu etki yapar.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır
Xpecia tabletin bir özelliği de 1-2 aydan sonra günde tek doz alınma avantajıdır.Bu şekilde kullanıcı uyumu yüksek olmaktadır ve günde tek tabletle saç dökülme sorunu kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Kullanım süresi dökülmenin sebebine göre belirlenir, genetik dökülmede dökülmenin sebebi vücutta sürekli bulunduğu için ilacın da sürekli kullanılması gerekir, bu bütün saç ilaçları için geçerli bir kuraldır.

243 Yorum Var

 1. Müjdat

  Merhaba xpecia tablet kullandıktan sonra mastürbasyon ihtiyacı duyuyorum ve ihtiyacı giderdikten sonra almış olduğum vitaminler sperm aracılığıyla eksilir mi? Teşekkürler..

  1. Biotin (Post author)

   Hayır, eksilmez.
   Dr. Atilla Kaya

 2. Furkan

  Merhaba ,
  Genetik saç dökülmem var yoğun değil seyrek saçlara sahibim tepe ve ön kısımdan dökülme yaşıyorum fakat açılma yok . Yaşım 26 . Xpecia mı yoksa hairforte sprey mi kullanmam daha iyi olur hocam sadece 1 ilaç kullanmak istiyorum teşekkürler.

  1. Biotin (Post author)

   Hairforte sprey kullanmanızı öneririm.

 3. Emir Büyükçıngıl

  Hocam merhaba iyi günler yaşım 19 babam da kellik var ve benim saçım çok uzun bu yaz bayağı dökülmeye başladı hatta şuan her gün 60-70 tane dökülüyor saçlarım aşırı derece de guzel di ama şuan aşırı derece de inceldi ve çok çabuk kopuyor bunun için xpecia tablet kullanabilirmiyim ve şuan eczaneci zerotin verdi saç derim de beyazlık var ve saçımın üst tarafın da açılma var saçın açılsın o deriler gitsin diye verdi o şampuanı sorularımı cevaplar iseniz sevinirim.

  1. Biotin (Post author)

   Xpecia tablet kullanabilirsiniz fakat zoretenin kullanmak için bir dermatologun görmesi ve birtakım testlerin yapılması gerekir. Eğer zoretenin başladıysa mutlaka beraberinde 10 mg biotin tablet kullanmalısınız, çünkü bu grup ilaçlar biotin sentezini bozuyor ve saç dökülmesineneden oluyor.
   Dr. Atilla Kaya

 4. Servet

  Selamlar,hocam bende erkek tipi saç dökülmesi var ve xpecia erkek tableti bugün itibariyle kullanalı 68 gün oldu ama vertex bölgesinde yogun dökülmeler oluyor saçlarımı görünce kellikten endişe ediyorum önceden bu kadar değildi tableti kullandığımdan beri tepe bölgesinde çok saç dökülüyor üstelik uzun saçlar sprey kullanmak istemiyorum finasterid kullanmayı düşünüyorum ne yapmalıyım? bu arada yaşım 25 iyi günler

  1. Biotin (Post author)

   Minyatürleşen saçlarınızın dökülmesi Xpecia tablete başlayınca artması normal, çünkü alttan yeni ve daha canlı kıllar geliyor.

 5. Fırat

  Hocam ben bu ürünleri sürekli kullansam cristiano ronaldo gibi saçlarım gürleşir mi 🙂

  1. Biotin (Post author)

   🙂

 6. Muhammet

  Hocam merhaba 17yaşındayım saçlarım ön taraftan seyreldi daha önce sivilce ilacı kullandım spor da yapıyorum kan tahlili yaptırdım biotin eksik çıktı .Doktorum kerozan aminexil ve capicade serum biotin dermavate ve zaditen önerdi sizceyeterli mı
  Dr. Atilla kaya
  Ağızdan 10 mg biotin başlamanı öneririm, dn etkilisi tablet almandır. Çünkü sivilce ilaçları biotin metabolizmasını bozarak saç dökülmesine neden olue.

 7. yılmaz

  merhabalar genetik nedenle seyrekleşen şaçlar bu tabletle kapanır mı ne kadar etkili olur bilgilendirirmisiniz?teşekkürler
  Dr. Atilla Kaya
  Genetik dökülmede düzenli tedavi almak gerekir.Xpecia tablet saç dökülmesini önler fakat hairforte yada minoxidil içeren bir sprey kullanmanız halinde daha çabuk sonuç alırsınız

 8. Emrah

  Merhaba ,hocam saçhastalıkları.com sitesinde genelde erkek tipi saç saç dökülmesi için procapil, minoxildil, ve finasterid öneriyorsunuz xpecia tableti genelde kansızlık için öneriyorsunuz yani bu demek olurki xpecia genetik dökülmede pek başarılı değil gibi cevaplarmısınız teşekkür ederim
  Dr. Atilla kaya
  Sprey olarak procapil ve minoxidil içerenleri öneriyorum. Finasterid başarılı bir ürün ama yan etkileri fazla. Saç dökülmesi tedavisinde içeriğinde saça yönelik tüm vitamin,mineral,yapıtaşları ve finasteeid etkisi gibi etkinlik gösteren bitkisel extractları içeren ve finasterid gibi yan etkileri olmayan xpecia tablet saç dökülmesi tedavilerinde oldukça başarılı bir üründür.kullanabilirsiniz.

 9. Hikmet

  Merhabalar hocam 24 yaşındayım 2 yıl önce şakaklarda dökülmem başladı genetik dökülme olduğunu düşünüp 5-6 ay minoksil kullandım egzamamı azdırınca bırakmak durumunda kaldım bıraktıktan sonra baya bi dökülme yaşadım sonra tekrar eski halini aldı, geçen zamanda egzamamıda kontrol altına aldım ve şuan garip bi şekilde hiçbir şey kullanmama rağmen şakaklarım baya bi tüylendi, sarı tüylerde değil normal saç renginden 1 tık daha açık bu tüyleri kalınlaştırmak için xpecia tablet mi kullanmalıyım biotin takviyesi mi yapmalıyım ?
  Dr. Atilla Kaya
  Xpecia tablet daha etkili olur.

 10. Jan Juan Hurd

  Hocam Merhabalar ben bundan 18 gün önce sac ektirdim ve ben depakin adlı bi ilac kullanıyorum bu ilaç biotin eksikliği yapıyor sac ekiminden 10 gün sonra günde 8 mg biotin almaya başladım sorum şudur biotin eksikliği nedeniyle ektirdiğim sacların tutmama riski var mıdır ve günde 8 mg biotin desteği yeterlimidir ama asıl merak ettiğim biotin eksikliği nedeniyle ektirdiğim sacların tutmama riski nedir şimdiden çok tsk ederim mail adresim [email protected]. dur
  Dr. Atilla kaya
  Evet Depakin saç dökülmesine neden oluyor.biotin suda çözünen bir vitamindir,fazlası vücutta depolanmaz. Tutmamadan çok çıkışı gecikir ve cansız olur.HP biotin 10 mg lık tablete geçmenizi öneririm.

 11. Semih TURHAN

  Bu Şekilde bilgilendirdğiniz icin ve soruları yanıtsız bırakmadığınız icin size teşekkürlerimi iletmeme izin verin hocam.
  Alopesi ile karşı karşıyayım. ve vertexde acılmam mevcut. Cildiye uzmanına gittim 3 seans Prp ve 3 seans mezoterapi yaptırdım. Propecia önerdi lakin fiyatı yüksek oldugundan ben proscar kullanıyorum 1 proscar tableti 2 ye bölüp günde 1 sefer alıyorum. Kan Değerlerime baktırmadım hic. şimdi yorumları Okuyup Xpecia Tablet aldım. Minoxil + Proscar + Xpecia sizce bu 3 lü ile biraz düzelme yakalayabilir miyim? veya önereceğiniz baska bir sey varmıdır ? ve ayrıca haftada 2 kezde çörek otu yağı uyguluyorum saclı bölgeye 8-9 saat kalacak sekilde. yine saclarımıda çörek otu yağı sabunu ve hataydan getirttiğim defne sabunu ile yıkıyorum. uygunmudur ?
  Dr. Atilla kaya
  Başladığınız tedavi uygun. Yalnız proscarı uzun süre kullanmanızı yan etkileri nedeniyle önermem. Xpecia tablet içeriğindeki bitkisel extractlar proscarın etkisini yan etkiye neden olmasan gösteriyor. Ileri dönemde minoxil yerine hairforte spray kullanırsanız onun içeriğindeki maddelerde sistemik yan etkiye neden olmadan lokal olarak DHT yi bloke edecektir.

 12. cristiano

  Hocam ,xpecia finasteriden daha etkili olabilir mi? Çünkü hem DHTyi baskılıyor hemde kalite artışı sağlayan bi çok madde var görüşünüzü alabilir miyim teşekkür ederimm..
  Dr. Atilla Kaya
  Etkinlik ve içerik açısından bakılınca haklısınız. Unutulmaması gereken bir nokta var ki finasterid sistemik yan etkilere neden oluyor, bu göz ardı edilmemeli. Xpecia aynı etkinliği bitkisel extractlarla sağlıyor buda yan etki ortaya çıkmasını önlüyor.

 13. Musa

  Hocam merhabalar şaçlarımda efsane bir dökülme ve incelme sorunu var doktora gittim erkek tipi dedi ve ama 3 ducray ürünü söyledi
  Ducray anaphase şampuan
  Ducray neoptide losyon
  Ducray anacaps hap bunları 3 ay boyunca kullanmamı önerdi
  Öncelikle sorum sizce işe yarar mı
  Ve bunların yanında xpecia kullanabilir miyim birde benim vucüdumda kılda var onları daha azdır az umarım kullanırsam
  Şimdiden teşekkür ederim
  Dr. Atilla kaya
  Evet, xpecia tablet kullanabilirsiniz.fakat dökülme nedeniniz genetik tip dökülme ise ilaçları bıraktığınız zaman herşey eski haline döner. Ayrıca başka bir nedenle ise ben en az 6 ay kullanmanızı öneririm. Çünkü hangi nedenle olursa olsun saç dökülmesi tedavisi uzun süren ve uzun süre de cevap alınan bir durumdur. (Sizin tarifiniz ise genetik dökülme düşündürüyor)

 14. Muhammed

  Hocam merhabalar. Ben yeni saç ektirdim xpecia günde kaç defa almalıyım ve ne kadar süre bu ilacı kullanmalıyim
  Dr. Atilla kaya
  Saç ekiminden sonra saçlarının çıkışının tamamlanması 1 yıl sürer bu süre boyunca kullanmanızı öneririm ama ekonomik durumunuz uygun değilse 3 ay kullanın

 15. Anonim

  Merhaba hocam xpecia tablet ergenlik sonrası önerilir dediniz xpecia vitamin minarelden oluşuyor dolayısıyla ergen kişinin gelişimi için katkıda bulunmaz mı?teşekkür ederim..
  Dr. Atilla kaya
  1)Saç sorunları genellikle ergenlikte sonra 20li yaşlarda görülmeye başlar.
  2)sadece vitamin,mineral değil içeriğinde saç dökülmesini önleyen bitkisel etractlarda var.
  Eğer ergenlikten önce saç sorununuz varsa bu sistemik hastalıktan kaynaklanıyor demektir, bu yüzden gerekli araştırmanın yapılıp nedenin tespiti gerekir.bu dönemde saça yönelik biotin kullanmanız yeterli olur.

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.