Xpecia tablet erkek

xpecia-tablet-erkek

Biyotin (B7 vitamini) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tebletlerde de bulunmaktadır.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir.Biotin içeren saç ilaçları içinde en fazla biotin içeren tablet erkek formu xpecia tablettir.İçinde 2000 mcg biotin bulunmaktadır ki diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte iyi sonuç alınması beklenebilir.

biotin-siparisi

Xpecia erkek tablet içendeki diğer maddeler

Saw palmeto(meyve)     300 mg DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.
Ginkgo biloba(yaprak)    20 mg saç kökündeki kan dolaşımını artırır
Biotin                                2 mg saç uzama hızını ve kalitesini artırır
Pantotenik asit               20 mg saçın uzama dönemi olan anageni uzatır
Folik asit                       0.4 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Zink                              7.5 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Magnezyum                  10 mg çinko ile birlikte fonksiyon görür
Silica                             10 mg saç kalitesini artırır
L Sistin                           5 mg uçtan kırılmaları engeller
Keratin                         10 mg saçın yapım maddesidir
İsoflavon                       4 mg DHT nin saç köküne zararını engeller

Bu içerik xpecia tableti sınıfındaki en etkili tablet haline getirmektedir ve saç dökülmesini durdurma başarısı % 90 lar düzeyindedir.

Saç Ekimi Sonrası Xpecia Tablet Kullanımı
Yenilikleri yakından takip eden ekim merkezleri ekimden sonra damar genişletici etkisi olan ginkgo biloba önermektedir. Eskiden ginkgo biloba içeren alz heimer ilacı Tegretol önerilirdi, Xpecianın piyasaya verilmesi ile Tegretol yerine bu önerilmektedir. Damar genişletici etki ekilen köklerin daha iyi beslenmesini bu sayede ekimin daha başarılı olmasını sağlar. Diğer taraftan dökülmeyi önleyici etkisi sayesinde tüyleşip kol kılı kalitesine dönmüş saçlarda kalite artışı sağlayarak ekimden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Bir diğer olumlu etkisi de L sistein, keratin gibi saçın hammaddelerini içermesidir, bu da kaliteli çıkışta olumlu etki yapar.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır
Xpecia tabletin bir özelliği de 1-2 aydan sonra günde tek doz alınma avantajıdır.Bu şekilde kullanıcı uyumu yüksek olmaktadır ve günde tek tabletle saç dökülme sorunu kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Kullanım süresi dökülmenin sebebine göre belirlenir, genetik dökülmede dökülmenin sebebi vücutta sürekli bulunduğu için ilacın da sürekli kullanılması gerekir, bu bütün saç ilaçları için geçerli bir kuraldır.

263 Yorum Var

 1. Anonim

  Merhaba, hocam ben bugün cildiye doktoruna gittim seboreik dermatit şikayeti için bana sebirox şampuan ve private losyon yazdı bende genetik saç dökülmeside var ben bunun üzerine 8 ay xpecia tablet ve 10 mg biotin kullandığımı söyledim doktor bana bu yeter bırakabilirsin dedi egzama düzelttikten sonra sprey formuna geç minoxidil veya hair fort ‘la devam et dedi son olarakta saw palmetto hakkında ne düşünüyorsunuz diye sordum uzun süre kullanmayı önermiyoruz dedi şimdi hocam xpecia uzun süre kullanmak zararlı mı zararlı olduğunu söylemedi ama öyle deyince kafam karıştı aydınlatırmısınız teşekkür ederim..

  1. Biotin (Post author)

   bitkisel kaynaklı olduğu için kullanabilirsiniz. Genetik saç dökülmesi tedavisi siz saçınızın sağlıklı bir şekilde var olmasını istediğiniz sürece kullanmalısınız.tedaviyi bırakınca saçlarınız tekrar eski haline dönee.egzamanız olduğu için sprey kullanmanızı önermem,spreyler egzamayı azdırabilir.
   Dr.Atilla Kaya

 2. Levent

  Merhaba hocam ben yaklaşık 8 aydır xpecia tablet kullanıyorum ve memnunum ama kullandığından bu yana cinsel istekte baya artış oldu ben gingko bilobadan kaynaklandıgını düşünüyorum ve çevremden bana artık evlen diye baskı yapıyorlar siz anladınız sprey kullanamıyorum genetik dökülme ve egzamada var DHT etkili saw palmetto var bildiğim kadarıyla onun kapsüllerinden alıcam bunun yanına ek olarak ne tavsiye edersiniz?yaşım 25

  1. Biotin (Post author)

   gingko biloba periferik kanlanmayı artırdığı için bu tür bir etkisi var.eğer Xpecia tablet ile istediğiniz sonuca ulaştıysanız ek masrafa gerek yok.
   Der.Atilla Kaya

 3. Emir

  Merhaba hocam, hocam 7 aydır xpecia tablet ve 5 mg biotin kullanıyorum ama saçlarım çok daha seyreklesti özellikle sakak ve ust bolgem, ilactan once seyreklik yoktu ne yapmam gerek yardım edin hocam çok çaresizim, ilaç yan etki mi yaptı anlamadım (babam kel) yaş 19

  1. Biotin (Post author)

   Hayır böyle bir yan etki yapmaz,fakat genetik dökülmelerin %3-5 lik bir kısmı tedaviye hiç cevap vermez.lokal etkili hairforte sprey de başlayın,eğer onada cevap alamazsanız yapılabilecek her hangi birşey yok.
   Dr.Atilla Kaya

 4. Yunus

  Psikolojim bozuldu hocam bu ilaca başladığım günden itibaren inceyle beraber kalin saçlarımda dökülüyor her uygulumada 50 60 tel dökülüyor korkuyorum kel kalmaktan yaşım 27 sizce geri gelecek mi yanlış bişe mi yapiyorum ne zaman geri gelir bu saçlar

  1. Biotin (Post author)

   İnce veya kalın katagen evreye geçmiş kılların dökülmesi normal.foliküler ünitede yeni sağlıklı kılların gelişimi başladığı için minyatürleşen ve katagene geçen kılların dökülmesi hızlanır,sabırlı olun,geei çıkacaklar.
   Dr.Atilla Kaya

 5. Besim

  Erkek tipi dökülmem oldu dükülen alanda sarı cansız tüyler var bunları kalınlaştırma imkanımız varmı

  1. Biotin (Post author)

   Genetik tip dökülme tedavisi alırsanız kalınlaşır ve canlanır, fakat bu ürünler düzenli kullanmak gerekir. Xpecia tablet ve hairforte zprey kullanabilirsiniz.
   Dr. Atilla Kaya

 6. Anonim

  hocam merhaba başladım tedaviye düzenli kullanacam zaten xpecia+hairforte olarak yalnız xpeciayı kullandıktan sonra kulaklarımın üst taraflarındaki yani saçımın yan taraflarındaki damarları hissediyorum şişiyor gibi ve saçlarım kalınlaştı 1 haftada cvp verirseniz sevnirim teşekkürler.

  1. Biotin (Post author)

   Xpecia tabletten sonra mı yoksa spreyden sonra mı? Spreyden sonra olabilir, lokal olarak kullanmayı artırır, zamanla ortadan kalkar ama fazla dozda uygulamayın.
   Dr. Atilla Kaya

 7. Tolga

  Hocam merhaba
  erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Bunun için uzun bir süredir hair forte kullanıyorum ama pek faydasını göremedim. Bunun yanında xpecıa tablet kullanmam gerekir mi? Bunun dozu ve günlük miktarı nedir?

  1. Biotin (Post author)

   Xpecia tableti günde iki tablet olarak başlamalı öneririm fakat hairforte spreyi de bırakmayın devam edin.
   Dr. Atilla Kaya

 8. Anonim

  Hocam merhaba saçlarımda seyreklik oluştu son 1 senede dr hairforte sprey önerdi ama xpecia önermedi sizce ben xpeciadan günde 2 tane alip 2 defa da spreyi sıksam seyreklesen saçlarım eski haline gelir mi ben sürekli kullanmayi düşünüyorum zaten ömürlük, kaç ay veya yıl sürer bu durum.bi de hocam bir süre sonra etkisinin azaldığını ve saçların döküldüğünü söylediler bu konuya da açıklık getirirseniz sevinirim teşekkürler

  1. Biotin (Post author)

   Eğer seyreklik tepe ve ön bölgedense erkek tipi yani genetik dökülmedır. Genetik dökülme tedavisinde söylediğiniz ürünleri düzenli kullanırsanız eski haline gelmesi bile büyük oranda cevap almanız beklenir. Düzenli kullanmalısınız. Xpecia tablet ve hairforte spreyin etki alanı çok geniş olduğu için düzenli kullandığınız sürece tekrar dökülme sorunu yaşamazsınız.
   Dr. Atilla Kaya

 9. Yasin s

  merhabalar hocam saç ekimi yaptım xpecia ilacını kullan dedi eken kişi almalımıyım ve ne tür yararı olur

  1. Biotin (Post author)

   Almanızı öneririm. Saçlarınızı daha kısa sürede daha kaliteli şey kimde çıkmasını ve gelişmesini sağlayacaktır.
   Dr. Atilla Kaya

 10. Yunus

  Hocam xpecia tableti bırakınca dökülmeler daha çok olur mu yani eski halinden daha kötü olur mu bir de kaçıncı aydan sonra azaltmamız gerekiyor teşekkürler.

  1. Biotin (Post author)

   Genetik dökülmeye varsa xpecia tableti bırakınca tekrar dökülme başlar.
   Dr. Atilla Kaya

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.