Xpecia tablet erkek

xpecia-tablet-erkek

Biyotin (B7 vitamini) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tebletlerde de bulunmaktadır.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir.Biotin içeren saç ilaçları içinde en fazla biotin içeren tablet erkek formu xpecia tablettir.İçinde 2000 mcg biotin bulunmaktadır ki diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte iyi sonuç alınması beklenebilir.

biotin-siparisi

Xpecia erkek tablet içendeki diğer maddeler

Saw palmeto(meyve)     300 mg DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.
Ginkgo biloba(yaprak)    20 mg saç kökündeki kan dolaşımını artırır
Biotin                                2 mg saç uzama hızını ve kalitesini artırır
Pantotenik asit               20 mg saçın uzama dönemi olan anageni uzatır
Folik asit                       0.4 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Zink                              7.5 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Magnezyum                  10 mg çinko ile birlikte fonksiyon görür
Silica                             10 mg saç kalitesini artırır
L Sistin                           5 mg uçtan kırılmaları engeller
Keratin                         10 mg saçın yapım maddesidir
İsoflavon                       4 mg DHT nin saç köküne zararını engeller

Bu içerik xpecia tableti sınıfındaki en etkili tablet haline getirmektedir ve saç dökülmesini durdurma başarısı % 90 lar düzeyindedir.

Saç Ekimi Sonrası Xpecia Tablet Kullanımı
Yenilikleri yakından takip eden ekim merkezleri ekimden sonra damar genişletici etkisi olan ginkgo biloba önermektedir. Eskiden ginkgo biloba içeren alz heimer ilacı Tegretol önerilirdi, Xpecianın piyasaya verilmesi ile Tegretol yerine bu önerilmektedir. Damar genişletici etki ekilen köklerin daha iyi beslenmesini bu sayede ekimin daha başarılı olmasını sağlar. Diğer taraftan dökülmeyi önleyici etkisi sayesinde tüyleşip kol kılı kalitesine dönmüş saçlarda kalite artışı sağlayarak ekimden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Bir diğer olumlu etkisi de L sistein, keratin gibi saçın hammaddelerini içermesidir, bu da kaliteli çıkışta olumlu etki yapar.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır
Xpecia tabletin bir özelliği de 1-2 aydan sonra günde tek doz alınma avantajıdır.Bu şekilde kullanıcı uyumu yüksek olmaktadır ve günde tek tabletle saç dökülme sorunu kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Kullanım süresi dökülmenin sebebine göre belirlenir, genetik dökülmede dökülmenin sebebi vücutta sürekli bulunduğu için ilacın da sürekli kullanılması gerekir, bu bütün saç ilaçları için geçerli bir kuraldır.

192 Yorum Var

 1. Salim

  Hocam birde şampuan olarak ne önerirsiniz teşekkürler

  1. Biotin (Post author)

   sawpoo şampuan kullanabilirsiniz
   Dr.Atilla Kaya

 2. Salim

  Hocam soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.günde 2 doz kullanmalısınız. ne kadar süre kullanmalıyım yani bunların bi yan etkisi olur mu malum yaşım genç

  1. Biotin (Post author)

   genetik dökülmeniz varsa saçlarınızın dökülmesini istemediğiniz sürece kullanmanız gerekir,yan etki görülmesi beklenmez
   Dr.Atilla Kaya

 3. Salim

  Hocam 23 yaşındayım , yoğun bir saç dökülmem var ne önerirsiniz?

  1. Biotin (Post author)

   xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.günde 2 doz kullanmalısınız.
   Dr.Atilla Kaya

 4. Okan

  İlk önce İyi günler.Hocam Xpecia tabletin içinde A vitamini var mı?İnterneten okudum A vitamini takviye olarak fazla alındığı zaman saç dökülmesi yapabiliyormuş.Ben Xpecia Tableti hemen hemen 11 aydır günde düzenli olarak 2 tablet alıyorum.Normalde 2 tablet 3 ayda düzenli alınıp sonra azaltılması gerekiyormuş ben öyle yapmadım bir zararı olur mu?
  Dr.Atilla Kaya
  hayır xpecia Avit içermez

 5. fatih

  evocapıl intensive capsule ile aynı anda xpecia tablet kullanmanın bir yan etkisi olurmu
  Dr.Atilla Kaya
  hayır olmaz

 6. Aysel

  Hocam lsistein haram mıdır ilaçlarda var dökülme ürünlerinde özellikle
  Dr.Atilla Kaya
  hayır ,haram değildir

 7. batuhan1

  Hocam Merhaba,
  16 yaşında cild için 2 senedir zoretanin ilaç kullandım.Şuan 21 yaşındayım ve saçlarım baya gitti.1 Haftadır xpecia kullanıyorum bunun yanında biotin solgar kullansam bir sorun olur mu ?
  Dr.Atilla Kaya
  özellikle biotin desteği almalısın.10 mg biotin kullanabilirsin

 8. gkhn krt

  hocam xpecia ile ilgili bir sitede cinselliğe olan yan etkisinden dolayı bıraktım diyen var,diğer bir sitede sperm azlıgından,isteksizlikten ve sıvının daha acık renk gelmesinden dolayı şikayet edip doktora danısan ve “xpecia nın yan etkileri,bırakınca gecer” diyen doktorda var. ürün tamamen bitkisel ise nasıl diğerleri gibi yan etki yapabiliyor. demekki açıklanmayan bazı maddelerde mi var acaba icerisinde?
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia içeriği nedeniyle yan etki görülmesi beklenmez.yan etkiden bahsedenler karalama kampanyasından başka birşey değil.içeriğinde gingko biloba nedeniyle periferik kanlanma arttığı için cinselliğe yönelik tam tersi olumlu katkıları olmaktadır

 9. ilker

  Hocam merhaba,
  2010 ve 2016da saç ekimi yaptırdım ancak istediğim yoğunluk oluşmadı maalesef. 3 aydır günde 2 adet xpecia tablet kullanıyorum. henüz belirgin bir etki göremedim. devam etmeli miyim yoksa bunca senede saç kökleri ölmüş müdür?
  Dr.Atilla Kaya
  6 ay süreyle hairforte spreyle kullan,daha iyi sonuç alabilirsin

 10. ATEŞ

  hocam 3 ay süreyle sabah akşam 1’er adet kullandım saç kalitesinde iyileşme oldu bundan sonra günlük tek doza düşürsem sıkıntı olurmu?
  Dr.Atilla Kaya
  saçınızda kalite kaybının nedenini bilmek gerekir.eğer erkek tipi yani genetik dökülme ise günde tek doz xpecia tablet yetmez.ama başka bir nedeni varsa tek doza düşebilirsiniz

 11. Serap

  Hocam sac derim ürperiyor ve kaşınıyor saca yapışık kepek var expecia tablet iyi gelirmi
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia tablet saç kalitesini korumak içindir.kepek için seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 12. Şüheda

  Hocam expecia tablet sabah 2 adet aksam 2 adet tablet alsam yan etki olurmu genetik dökülme var saçımın tekrar canlanmasını istiyorum..
  Dr.Atilla Kaya
  hayır sabah 1 akşam 1 tablet almanız yeterli,günlük ihtiyacı karşılar.eğer birşey kullanacaksanız hairforte spreye başlayın,

 13. Ali

  Hocam selamalar prozinc markasının ürünlerini önerirmisiniz ? teşekkürle
  Dr.Atilla Kaya
  daha uygun fiata içeriği daha zengin ürünler var

 14. Anonim

  hocam sadece xpecia tablet kullansak saç çıkarır mı ve kaç ay sürer
  Dr.Atilla Kaya
  DHT düzeyiniz ve dökülmenin üzerinden ne kadar zaman geçtiği önemli

 15. Ahmet Çağrı

  Hocam merhabalar. 18 Yaşındayım ve 2 yıldır genetik dökülmem mevcut. Şakaklarım ve ön çizgim oldukça açıldı. Bugün Xpecia’yı almayı düşünüyorum. Geçen sene bir gıda takviyesi kullanıyordum, onda 120 mg Saw palmetto varken bunda 300 mg var. Dolayısıyla daha cazip geldi. Herneyse, saçlarım dökülüyor ve günden güne azalıyor. Topikal herhangi bir sprey kullanamam, ancak Xpecia kullanabilirim. Sizce Xpecia işe yarar mı? Etkisini ne zamandan sonra görebilirim? Şakaklardaki minyatürleşmiş, seyrekleşmiş saçları ayağa kaldırır mı?
  Dr.Atilla Kaya
  DHT düzeyiniz önemli

 16. Ozan

  Hocam, exoecia eekek içeriğine bakılınca bir tabletteki etken maddelerin, vucudun günlük ihtiyacını karşıladığını görüyoruz. Bir tablet vucudın günlük ihtiyacını karşılıyorsa neden günde iki tablet kullanıyoruz. Saygılar
  Dr.Atilla Kaya
  1 tablet değil 2 tablet günlük ihtiyacı karşılar.dikkatli bakın

 17. Bayram

  Merhabalar Hocam xpecia tablet kullanmak istiyorum ama
  Fitnes yaptığım sorun olur mu diye çekiniyorum kas yapmamı hacim almamı engelleyecek içerik yoktur umarım şimdiden teşekkür ederim
  Dr.Atilla Kaya
  sorun olmaz

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.