Xpecia tablet erkek

xpecia-tablet-erkek

Biyotin (B7 vitamini) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tebletlerde de bulunmaktadır.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir.Biotin içeren saç ilaçları içinde en fazla biotin içeren tablet erkek formu xpecia tablettir.İçinde 2000 mcg biotin bulunmaktadır ki diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte iyi sonuç alınması beklenebilir.

biotin-siparisi

Xpecia erkek tablet içendeki diğer maddeler

Saw palmeto(meyve)     300 mg DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.
Ginkgo biloba(yaprak)    20 mg saç kökündeki kan dolaşımını artırır
Biotin                                2 mg saç uzama hızını ve kalitesini artırır
Pantotenik asit               20 mg saçın uzama dönemi olan anageni uzatır
Folik asit                       0.4 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Zink                              7.5 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir
Magnezyum                  10 mg çinko ile birlikte fonksiyon görür
Silica                             10 mg saç kalitesini artırır
L Sistin                           5 mg uçtan kırılmaları engeller
Keratin                         10 mg saçın yapım maddesidir
İsoflavon                       4 mg DHT nin saç köküne zararını engeller

Bu içerik xpecia tableti sınıfındaki en etkili tablet haline getirmektedir ve saç dökülmesini durdurma başarısı % 90 lar düzeyindedir.

Saç Ekimi Sonrası Xpecia Tablet Kullanımı
Yenilikleri yakından takip eden ekim merkezleri ekimden sonra damar genişletici etkisi olan ginkgo biloba önermektedir. Eskiden ginkgo biloba içeren alz heimer ilacı Tegretol önerilirdi, Xpecianın piyasaya verilmesi ile Tegretol yerine bu önerilmektedir. Damar genişletici etki ekilen köklerin daha iyi beslenmesini bu sayede ekimin daha başarılı olmasını sağlar. Diğer taraftan dökülmeyi önleyici etkisi sayesinde tüyleşip kol kılı kalitesine dönmüş saçlarda kalite artışı sağlayarak ekimden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Bir diğer olumlu etkisi de L sistein, keratin gibi saçın hammaddelerini içermesidir, bu da kaliteli çıkışta olumlu etki yapar.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır
Xpecia tabletin bir özelliği de 1-2 aydan sonra günde tek doz alınma avantajıdır.Bu şekilde kullanıcı uyumu yüksek olmaktadır ve günde tek tabletle saç dökülme sorunu kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Kullanım süresi dökülmenin sebebine göre belirlenir, genetik dökülmede dökülmenin sebebi vücutta sürekli bulunduğu için ilacın da sürekli kullanılması gerekir, bu bütün saç ilaçları için geçerli bir kuraldır.

283 Comments

 1. Anonim

  hocam merhaba 3.ayımdayım hairforte ve xpecia tablette 2.ayda dökülmem tamamen durdu özellikle yıkarken çok dökülüyordu şimdi günde 30 35 tel arası dökülüyor ikisinide çift kullanıyorum tablete 2 devam edip spreyi teke düşürmeyi planlıyorum bu 30 35 tel normal mi yoksa daha da azalması için bir süre daha çift kullanıma devam mı etmeliyim spreyi (alttan birçok saç teli geldi saçlarım kalınlaştı gürleşme mevcut durumda) teşekkürler.

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   6 ay süreyle çift kullan ,6. aydan sonra teke düşür ama dökülmede artış olup olmadığını da takip etmelisin.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 2. Munih

  İyi günler , hocam genetik dökülmede sprey tek başına ne kadar başarılı,yeterli olur mu ?

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   kullandığınız spreyin içeriğine göre başarı değişir.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 3. Mustafa

  Hocam tedavimde 4. Ayım bitmek üzere xpecia tablet ve minoxil kullanıyorum düzenli bir şekilde saçlarım biraz kalınlaştı ama halen dökülmem devam ediyor ne yapmam gerek bundan sonraki süreçte ?

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Saç canlı bir oluşumdur.tabiiki mutlaka bir süre sonra çıkanlarda da değişime bağlı dökülme yaşayacaksınız, fakat yoğun dökülme yoksa istenen etkinlik elde edilmiş demektir.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 4. Merih

  Merhaba,
  Hocam şampuanlar genetik saç dökülmesinde etkili değillerse neden üretici firmalar DHT,ye etkili maddeler ekliyor.Teşekkür ederim..

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Eger saçlı deride bir süre şampuanı bekletirseniz bir miktar emilim olabilir ama saç xökülmezini engelleye2bilecek emilim gerçekleşmez. bu nedenle şampuanxa önemli olan saç ve saçlı deriye zararlı olabilecek kimyasalları içermemesidir.
   Dr. Atilla

   Reply
 5. Yavuz

  İyi günler ,hairfort spreyi uyguladıktan sonra dışarı çıkıyorum ve bazen şiddetli bir rüzgar esiyor rüzgar spreyin emilmesini veya etki etmesini engeller mi?Teşekkürler.

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Hayır engellemez.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 6. Kadir

  Merhaba’ hocam benim bugün 3 adet hairfort sprey’im geldi fakat 1 kutusu yani şişenin kapağı çatlamıştı ve ben şişeyi ters çevirdiğinmde damla damla geliyordu zaten kutudada ıslaklık vardı acaba kapaģı çatladığı için hava alıp ilacın etkileşimi azalmış mıdır? Teşeķķür ederim..

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Ürünü aldığınız firma yada eczane ile görüşerek iade etmelisiniz.Etkinlik azalmaz ama kapağı kırık ürün iade edilmelidir.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 7. ..

  Hocam saw palmetto’nun başarı oranı finasterid gibi %70 midir?kolay gelsin.

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   yapılan araştırmalarda başarısı %50 civarıdır.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 8. Cemşit

  Merhaba hocam. Benim saç ekimi 7 buçuk ay oldu. Xpecia tablet kullanıyorum. Ama hala saçlarım çok zayıf duruyor. Xpecia tablete ek olarak hangi şampuanı önerirsiniz? Saça kalınlık veren ve saç çıkışını hızlandıran bir şampuan var mı?
  SAYGILAR

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Sampuanlar tablet yada lokal uygulanan spreyler kadar etkili değildir. Sampuanda önemli olan zararlı içerik barındırmamasıdır. Bu yönde beklentinşzi Sawpoo şampuan karşılar, kullanabilirsiniz.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 9. Mustafa

  Hocam egzama sebadid dermadid mevcut bu nedenle bir çok saçım döküldü halen bu durumdan kurtulamadım o saçları bir daha nasıl geri getiririm xpecia tablet işe yarar mı yoksa sadece biotin mi kullanayım ve sebadid dermadid öneriniz nedir biotin işe yarat mı cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Merhaba,
   Saçın ihtiyacı sadece biotin değil bu nedenle xpecia tablet ile birlikte aynı zamanda cildin iyileşmesini hızlandırmak için de Biotin 10 mg kullanmanızı öneririm. Yalnız saçınızdaki egzama tedavi edildimi ? Eğer tedavi edilmediyse tedavi başarısını düşürecektir.Bu nedenle eğer egzama halen devam ediyorsa Dermotto losyon ve Sebodeem şampuan da kullanmanızı öneririm.
   Dr. Atilla Kaya

   Reply
 10. Yalçın

  Hocam merhaba yaşım 25 ve şaçlarımın %30 beyaz şikayetçi değildim bu duruma ama taaki sakalıma beyazlar düşene kadar ve bu bana baya rahatsızlık vermeye başladı bunun için dermantolog gittim doktor bana xpecia kullanmamı önerdi ve bunu aldım kullanıyorum ve xpecia beyazları geciktirir mi ve bunun yanında biotin kullanma mı önerir misinz?

  Reply
  1. Biotin (Post author)

   Xpecianın katkısı olur ama sizin daha çok beyazlaşmayı geciktirmek için biotin kullanmanız gerekir.HP 5 mg biotin başlayabilirsiniz.
   dr. Atilla Kaya

   Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.