Vitamin H

vitamin-h

Saç ve tırnak sağlığı için gerekli olan biotin (H Vitamini) hakkında detaylı inceleme ve bilimsel yayın Vitamin H Nedir ve sağlık açısından önemi nedir bu konu hakkında uzmanımızın yazısı aşağıda yer almaktadır.

biotin-siparisi

H Vitamini

Biotin olarak bilinen kimyasal maddenin ismidir B7 vitamini olarakta bilinir.En sık kullanılan ismi biotin olmakla birlikte bazı ülkelerde H vitmini daha sık kullanılmaktadır.Farklı isimle anılsada aynı maddeyi tarif etmektedir ve kullanım alanı saç ve tırnak hastalıklarının tedavisidir.H vitamini tedavisi uzun sürdüğü için üç aylık tedavi dozu şeklinde sunulan HP biotin tercih edilmelidir.

H Vitamini Etkileri

Saçta kırılma,çatallanma,uzamama,incelme gibi kalite kaybı sorunlarında günde 1-2 mg yeterli olurken bu sorunlara ek olarak saç dökülmeside varsa bu durumda günlük doz 5 mg olmalıdır.
Tırnak sorunlarının da en etkili çözümü yine H vitaminidir,tırnak ta kırılma yumuşama,kat oluşmasıve beyaz lekeler oluşması gibi sorunların çözümünde günde 2 mg vitamin H yeterli olmaktadır.
Bütün ilaç,gıda takviyesi ve beslenme ürünlerinde olduğu gibi Vitamin H alırkende firma güvenilirliğine dikkat edilmeli ve merdiven altı üretimlerden uzak durulmalıdır.

2 Yorum Var

 1. filiz

  saç ,tırnak, ve cilt için t hepsini kapsayan b7 vitamini hangisi ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  biotin B7 vitaminidir.sadece firma üretici farkı vardır.içlerinde kullanımda en ekonomik olan HP biotindir.

  Reply
 2. muhammed

  Derslerime Yardım Etti Süper

  Reply

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.