Biotin Alacaklara Öneriler!

Özellikle bu gurup yani reçetesiz de satılan ilaçlar satın alınırken dikkatli davranılmalıdır daha doğrusu uyanık olunmalıdır. Fırına gidip ekmek almak gibi “biotin verirmisin” denmemeli ne almanız gerektiğine önceden karar vermelisiniz.

biotin-kullanacaklara-oneriler

Almadan önce araştırmalısınız

Eğer böyle yapmazsanız gittiğiniz eczanenin kalfası size daha fazla kar ettiği ilacı ve de daha kısa sürede bitecek olan paketi vermek isteyebilir. Diyelim 10 mg biotin almak için gittiniz eczane eğer size 50 tabletlik verirse 50 gün sonra gelip ikinci bir kutuyu almanız gerekir ancak size 100 tabletlik verirse 100 gün boyunca bir daha o eczaneye uğramanız gerekmez kar miktarı yaklaşık aynı olduğu için kazancı azalmış olur.

biotin-siparisi

Size uygun olanı belirlemelisiniz

Benzer şekilde sorununuzun çözümüne yönelik kaç mg lık tablet alacağınızı önceden belirlemelisiniz yoksa eczane kalfası size stokta en fazla bulunanı önerecektir. Piyasada 1 mg, 2 mg, 5 mg ve 10 mg lık tabletler bulunmaktadır.

Tabletlerin içeriğinde miligram (mg) ve mikrogram (mcg) karmaşası vardır buna da dikkat etmelisiniz, bazı firmalar mg yazarken bazıları mcg olarak yazmaktadır. Şunu bilmeniz yeterli 1 mg = 1000 mcg dır. Bazı firmalar pcg (picogram) olarak yazarlar bu tümüyle yazım hatasıdır 1 mg = 1 000 000 pcg dir ve bu kadar düşük miktar olamaz.

Peki hangi soruna hangi biotin alınmalı ?

Hangi formu alınacaksa alınsın 100 tablet olan alınmalı, çünkü en az 3 ay kullanmak gerektiğinden 50 ve 60 tabletlikler yetersiz kalır.

 • 1 mg dan daha düşük doz bir şey ifade etmeyeceği için 300 mcg ve 600 mcg olanlara boşa para vermeyin.
 • 1 mg lık biotin daha çok saçta kalite artışı için önerilir
 • 2 mg lık olanlar saç yanı sıra tırnakta da kalite artışı ve bunların uzama hızını artırmak için kullanılır
 • 5 mg ciddi kalite kaybı ve saç dökülmesinde dökülme tedavisine ek olarak kullanılır.
 • 10 mg biotin tablet saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve erken çıkış sağlamak ayrıca 5 mg lığın kullanıldığı yerlerde kullanılır. 10 mg biotin diabet hastalarında da kullanılır.

Türkiye’de bulabileceğiniz biotin markaları, fiyatları ve içerisindeki miktarı http://www.biotintablet.com sitesinde görebilir ve Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo avantajı ile sipariş verebilirsiniz.

35 Yorum Var

 1. Nejat

  Hocam ben dökülen cansız ve zayıf saçlar için özel bir kuruluşa gittim ve bana orenda 10.000 mgc diye tablet verdiler üç ay boyuca kullan diye bunun bi fatdası olur mu , teşekkür ederim ..
  Dr.Atilla Kaya
  içeriği daha zengin ve bilimsel ürünleri araştırmalısın

 2. İlknur

  Merhaba. Bende demir eksikliği var hocam sürekli 6 ayda bir doktora gitmeyi ihmal etmiyorum yıllardırda saçlarım ince telli seyrek. Bölgesel dökülmem yok.. 3 aydır ducray kapsül kullanıyorum çok memnun kaldım.sorum şu. Başka bir sey önerirmisiniz.. 3 ay yeterlimi bu biotin ne kadar içicez sürekli degildir herhalde. Aynı formda daha uygun fiyatlı sı yokmu ducray pahalı
  Dr.Atilla Kaya
  HP biotin 10 mg kullanabilirsin,bir kutuda 100 tablet var

 3. Nilüfer

  Biotin hapı ne zaman alınırsa daha faydalı olur ? Sabah,öğlen, akşam ?
  Dr.Atilla Kaya
  her sabah kahvaltıdan sonra alabilirsin

 4. Ceren

  Merhaba peki boyadan zarar gören saç için kaç mg ramlık biotin kullabilirim
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 5. ceren

  Saçım boyadan çok zarar gördü yavaş uzuyor eczane den reçetesiz hangi biotin hapını alıp kullanabilirim?
  Dr.Atilla Kaya
  tüm biotin tablettelri reçetesiz alabilirsiniz.ama HP biotin daha ekonomiktir

 6. Selin

  Lazer yaptırırken biotin tablet kullanmanın sakıncası var mı tüylerde artış olur mu aceba? Benim saçlarım çok dökülüyor ve tırnaklarım hep kırılıp soyuluyor kaç mg kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 7. mehmet

  merhaba ben 2.defa saç ekimi yatırdım ilkinde nerdeyse hiç çıkmadı ve 2. operasyonu gerçekleştirdik ve üstünden 2.5 ay geçti bende biotin tablet ile destek olmak istedim acaba bu defa saçlar ta olarak çıkar mı ve kulandıgım biotin ekim yaptırdıgım kliniğe özel olarak yapılmış bir ürün içinde a,b1,b2,c,e vitaminleri bulunuyor 10.000 mcg dozlu orenda biotin tablet diye geçiyor sizce bunun yanında ne gibi ürünler kulanmalıyım gelişim sürecini hızlandırmak için ?
  Dr.Atilla Kaya
  biotin B7 yada H vitaminidir.xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 8. Muhammed

  sac ektirdim gunluk kac mg kullanmaliyim ? 2.5 mg yeter mi ?
  Dr.Atilla Kaya
  ekim sonrası önerilen doz 10 mg dır

 9. Can

  Kötü beslenme sebebiye yaşanan saçta kalite kaybında kaç mg biotin önerirsiniz günlük ?
  Dr.Atilla Kaya
  5mg kullanabilirsiniz

 10. Gizem

  Troid nedeniyle saçlarım dökülüyor. Cok seyreklesti. Biotin kullansam yarari olur mu
  Dr.Atilla Kaya
  troid sorunları biotin ihtiyacını arttırıyor.biotin 10 mg kullanabilirsiniz

 11. Meltem

  Benim de saç dökülmesi problemi m var biotin şampuan ve minoksil sprey kullanıyorum saç dökülmem devam ediyor bu ara da doktorum saç derime bepanthen iğne yaptı saç dokulmem devam ediyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz
  Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesinin nedeni tespit edildimi,saç durup dururken dökülmez,mutlaka bir hastalık,bir vitamin-mineral eksikliği sözkonusudur

 12. Dax

  Saçlarım dökülüyor ve az uzuyor. 1000 ilk biotin aldım günde kaç defa almalıyım ve yemeklerden önce mi sonra mı kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesinin nedeni tespit edilmeli.dermatologa görünün

 13. Mustafa

  Bundan 3ay önce saçlarım gayet sık gür ve güzeldi , sonrasında diplerinde ağrı iğnelenme ve acı hissi oldu ağrıyan yer bir süre sonra seyreldi gibi gelmeye başladı sonra ağrı bölgesel olarak yayıldı. eskiden elimi attığım da 1-2tel bazen de hiç gelmezken şuan 4-5 tel geliyor her attığımda 6-7 atmaya 30-40 tel saç dökebiliyorum ne yapabilirim Doktor Psikolojik diyor Bana göre ise değii.
  Dr.Atilla Kaya
  bahsettiğini şikayetler saç nezlesi düşündürüyor.çok sıcak uygulamalardan,fön makinesinden,kimyasallardan uzak durun

 14. Elif

  Hayatımda ilk defa saçlarım çok dökülüyor. Bakır tel gibi çok sert ve uzanıyor ciddi kopmalar var
  Dr.Atilla Kaya
  biotin eksikliği düşündürüyor.günlük HP5mg biotin alabilirsiniz

 15. Hilal

  Demir eksikliğinden saç dökülmem var ama aynı zamanda saçlarım da çok inceldi dökülmesi hala devam ediyor yanında biotin 5 mg kullansam etkisini ne zaman görmeye başlarım
  Dr.Atilla Kaya
  2-3 ayda

 16. sümeyye

  hocam merhaba saçlarımda önceden hiç yaşamadığım kadar saç dökülmesi yaşıyorum çok seyrekleşti. demir eksikliği dediler tedavi gördüm ama hiç bir sonuç alamadım aksine saçlarım hariç vücudumda tüylenme yaşadım. kullanmadığım şampuan gitmediğim doktor kalmadı hiç bir sonuç alamadım. ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  troit fonksiyonlarınızada bakılmalı,genetik dökülme var mı araştırılmalı

 17. Aleyna

  Merhaba,21 yaşındayım saçim cansiz görünüyor ve döküldüğü için biotin kullanmak istiyorum.Hangi dozda ne kadar kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 18. göksel

  merhaba 2 ay xpecia tablet kullandım ve saç dökülmemin azaldığını hissediyorum bugün bir kutu daha almak için eczaneye gittim yeni hap önerdiler horsetail pumpkin seed biotin tavsiye etti eczacı bu tablet hakkında bilgi bulamadım internette aldım hapı ama tereddütteyim sizin tavsiyeniz nedir xpecia ya devam etmelimiydim yoksa bu yeni tablet iyimidir daha iyi oldugunu söylediler zaten daha pahalıda bir ürün öğrenciyim işe yaramayacak birşey kullanıp vakit ve para israfı yapmak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Dr.Atilla Kaya
  değiştirmemenizi öneririm,xpecianın içeriği zengin ve yeterli

 19. Mert

  Hocam 15 yaşındayım saçımda beyaz var ense taraflarında 10 tane tepelerde de 5 tane falan diğer saclarim simsiyah cok stres yaptigim için ve üzüntüden oldu ne ônerirsiniz beyaz sac istemiyorum
  Dr.Atilla Kaya
  biotin tablet kullanabilirsin

 20. Şerife

  Merhaba…saçlarım çok dökülüyor ve çabuk yaglaniyor,kirpiklerim kısa ve kaşlarım seyrek,tırnak yapım kısa ve tırnaklarım çok güçsüz kırılıyor,soyuluyor çok uzun sürede uzuyor,tirnak etlerim çok kopuyor oje kullanmak istiyorum tam uzuyor tırnaklarım hemen soyulmalar ve kırılmalar başlıyor ne kullanmam gerekir.
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia tablet ve günlük 5 mg biotin kullanmanızı öneririm

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.