Biotin Alacaklara Öneriler!

Özellikle bu gurup yani reçetesiz de satılan ilaçlar satın alınırken dikkatli davranılmalıdır daha doğrusu uyanık olunmalıdır. Fırına gidip ekmek almak gibi “biotin verirmisin” denmemeli ne almanız gerektiğine önceden karar vermelisiniz.

biotin-kullanacaklara-oneriler

Almadan önce araştırmalısınız

Eğer böyle yapmazsanız gittiğiniz eczanenin kalfası size daha fazla kar ettiği ilacı ve de daha kısa sürede bitecek olan paketi vermek isteyebilir. Diyelim 10 mg biotin almak için gittiniz eczane eğer size 50 tabletlik verirse 50 gün sonra gelip ikinci bir kutuyu almanız gerekir ancak size 100 tabletlik verirse 100 gün boyunca bir daha o eczaneye uğramanız gerekmez kar miktarı yaklaşık aynı olduğu için kazancı azalmış olur.

biotin-siparisi

Size uygun olanı belirlemelisiniz

Benzer şekilde sorununuzun çözümüne yönelik kaç mg lık tablet alacağınızı önceden belirlemelisiniz yoksa eczane kalfası size stokta en fazla bulunanı önerecektir. Piyasada 1 mg, 2 mg, 5 mg ve 10 mg lık tabletler bulunmaktadır.

Tabletlerin içeriğinde miligram (mg) ve mikrogram (mcg) karmaşası vardır buna da dikkat etmelisiniz, bazı firmalar mg yazarken bazıları mcg olarak yazmaktadır. Şunu bilmeniz yeterli 1 mg = 1000 mcg dır. Bazı firmalar pcg (picogram) olarak yazarlar bu tümüyle yazım hatasıdır 1 mg = 1 000 000 pcg dir ve bu kadar düşük miktar olamaz.

Peki hangi soruna hangi biotin alınmalı ?

Hangi formu alınacaksa alınsın 100 tablet olan alınmalı, çünkü en az 3 ay kullanmak gerektiğinden 50 ve 60 tabletlikler yetersiz kalır.

 • 1 mg dan daha düşük doz bir şey ifade etmeyeceği için 300 mcg ve 600 mcg olanlara boşa para vermeyin.
 • 1 mg lık biotin daha çok saçta kalite artışı için önerilir
 • 2 mg lık olanlar saç yanı sıra tırnakta da kalite artışı ve bunların uzama hızını artırmak için kullanılır
 • 5 mg ciddi kalite kaybı ve saç dökülmesinde dökülme tedavisine ek olarak kullanılır.
 • 10 mg biotin tablet saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve erken çıkış sağlamak ayrıca 5 mg lığın kullanıldığı yerlerde kullanılır. 10 mg biotin diabet hastalarında da kullanılır.

Türkiye’de bulabileceğiniz biotin markaları, fiyatları ve içerisindeki miktarı http://www.biotintablet.com sitesinde görebilir ve Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo avantajı ile sipariş verebilirsiniz.

43 Yorum Var

 1. Sergül

  Bıktım hap akşam kullana bilirmiyim
  Dr. Atilla Kaya
  Kullanabilirsiniz

 2. Suzan

  Merhaba saç yapım çok kalın olmamak birlikte çok gürde değildi fakat normal kalınlıktaydı 6 7 ay içerisinde % 40 döküldü ve olan saçlarımda çok inceldi. Kaç mg biotin kullanmalım ? Biotini kullanırken benexol kullanmamın bir zararı olur mu
  Dr. Atilla Kaya
  Öncelikle neden araştırılması. Tek başına biotin yeterli olmayabilir. Dermatologa görünmelisiniz.

 3. Nihan

  Hocam benim menapoz döneminde saçım dökülmeye başladı. Çok aşırı saç kaybı yaşıyorum, dermatologa göründüm ama verdiği ilaçlar çare olmadı. Menopecia ve biotin birlikte kullanmak işe yarar mı ? Ne süreyle, amfi miktarlarda kullanmalıyım ? Şimdiden teşekkürler..

  1. Biotin (Post author)

   Menopecia tablet, biotin tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz. Erkek tipi dökülmesin olduğu için saçınızı sağlıklı olmasını istediğiniz sürece kullanmaya devam etmelisiniz.
   Dr. Atilla Kaya

 4. Sedasahin

  Hocam merhabalar .uzun süredir takma tırnak kullanıyorum yapıştırıcı olarak da 502 kullanıyordum. Fakat tırnaklarım da renk değişimi ve incelme var.yesilimsi ve bazende mor gibi renkler oluşabiliyor. Biotin tırnaklarım için faydalı olur mu ve ne kadar kullanmamı önerirsiniz

  1. Biotin (Post author)

   TIrmak sağlığı için önceLike 5mg ile başlayın, daha sonra tırnaklarınızda düzelme başlayınca 2,5 mg a diyebilirsiniz.
   Dr. Atilla Kaya

 5. Esra

  Merhaba. Ben saçlarımın hızlı uzaması için solgarın 5000 mg lık tabletlerinden kullanıyorum 100 gün oldu. Bu süreçte saçlarımdaki kalite artışını bariz bir şekilde gözlemledim. Tableti düzenli olarak sürekli kullanmayı düşünüyorum.Tabletin uzun süreli kullanımında bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir de saçlarımda herhangi bir sorunum yok sadece kalitesini artırmak için hangi dozda kullanmalıyım.? Teşekkür ederim.

  1. Biotin (Post author)

   Istediğiniz kaliteyi yaaladıysanız korumak için 2,5 mg la devam edebilirsiniz
   Dr. Atilla Kaya

 6. Nejat

  Hocam ben dökülen cansız ve zayıf saçlar için özel bir kuruluşa gittim ve bana orenda 10.000 mgc diye tablet verdiler üç ay boyuca kullan diye bunun bi fatdası olur mu , teşekkür ederim ..
  Dr.Atilla Kaya
  içeriği daha zengin ve bilimsel ürünleri araştırmalısın

 7. İlknur

  Merhaba. Bende demir eksikliği var hocam sürekli 6 ayda bir doktora gitmeyi ihmal etmiyorum yıllardırda saçlarım ince telli seyrek. Bölgesel dökülmem yok.. 3 aydır ducray kapsül kullanıyorum çok memnun kaldım.sorum şu. Başka bir sey önerirmisiniz.. 3 ay yeterlimi bu biotin ne kadar içicez sürekli degildir herhalde. Aynı formda daha uygun fiyatlı sı yokmu ducray pahalı
  Dr.Atilla Kaya
  HP biotin 10 mg kullanabilirsin,bir kutuda 100 tablet var

 8. Nilüfer

  Biotin hapı ne zaman alınırsa daha faydalı olur ? Sabah,öğlen, akşam ?
  Dr.Atilla Kaya
  her sabah kahvaltıdan sonra alabilirsin

 9. Ceren

  Merhaba peki boyadan zarar gören saç için kaç mg ramlık biotin kullabilirim
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 10. ceren

  Saçım boyadan çok zarar gördü yavaş uzuyor eczane den reçetesiz hangi biotin hapını alıp kullanabilirim?
  Dr.Atilla Kaya
  tüm biotin tablettelri reçetesiz alabilirsiniz.ama HP biotin daha ekonomiktir

 11. Selin

  Lazer yaptırırken biotin tablet kullanmanın sakıncası var mı tüylerde artış olur mu aceba? Benim saçlarım çok dökülüyor ve tırnaklarım hep kırılıp soyuluyor kaç mg kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  5 mg kullanabilirsiniz

 12. mehmet

  merhaba ben 2.defa saç ekimi yatırdım ilkinde nerdeyse hiç çıkmadı ve 2. operasyonu gerçekleştirdik ve üstünden 2.5 ay geçti bende biotin tablet ile destek olmak istedim acaba bu defa saçlar ta olarak çıkar mı ve kulandıgım biotin ekim yaptırdıgım kliniğe özel olarak yapılmış bir ürün içinde a,b1,b2,c,e vitaminleri bulunuyor 10.000 mcg dozlu orenda biotin tablet diye geçiyor sizce bunun yanında ne gibi ürünler kulanmalıyım gelişim sürecini hızlandırmak için ?
  Dr.Atilla Kaya
  biotin B7 yada H vitaminidir.xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 13. Muhammed

  sac ektirdim gunluk kac mg kullanmaliyim ? 2.5 mg yeter mi ?
  Dr.Atilla Kaya
  ekim sonrası önerilen doz 10 mg dır

 14. Can

  Kötü beslenme sebebiye yaşanan saçta kalite kaybında kaç mg biotin önerirsiniz günlük ?
  Dr.Atilla Kaya
  5mg kullanabilirsiniz

 15. Gizem

  Troid nedeniyle saçlarım dökülüyor. Cok seyreklesti. Biotin kullansam yarari olur mu
  Dr.Atilla Kaya
  troid sorunları biotin ihtiyacını arttırıyor.biotin 10 mg kullanabilirsiniz

 16. Meltem

  Benim de saç dökülmesi problemi m var biotin şampuan ve minoksil sprey kullanıyorum saç dökülmem devam ediyor bu ara da doktorum saç derime bepanthen iğne yaptı saç dokulmem devam ediyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz
  Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesinin nedeni tespit edildimi,saç durup dururken dökülmez,mutlaka bir hastalık,bir vitamin-mineral eksikliği sözkonusudur

 17. Dax

  Saçlarım dökülüyor ve az uzuyor. 1000 ilk biotin aldım günde kaç defa almalıyım ve yemeklerden önce mi sonra mı kullanmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesinin nedeni tespit edilmeli.dermatologa görünün

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.