HP Biotin Şurup

Hair pharma tarafından geliştirilen biotin tabletlerinden sonra, şimdide ilaç kullanamayan ve yutamayan çocuk ve erişkinler için HP biotin şurup satışa çıkarılmıştır. İçerisinde ki 1 MG dozu ile B7 vitamini eksikliğini için kullanılabilecek bu şurup bir gıda takviyesidir.

hp-biotin-surup

Bilimsel ve tıbbi yayınlarda biotinden B7 ve H vitamini olarak söz edilmektedir. Yetişkin insanlar saçlarla ilgili çok daha fazla problem yaşadığı için, biotin kullanımı oldukça fazladır. Çocuklarda ise biotidinaz eksikliği görülebilir ve uygulanacak B7 vitamini ile tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Biotidinaz eksikliğinde saç, tırnak ve deride kalite problemleri meydana çıkmaktadır.

Biotin en sık şekilde yetişkin insanlarda kullanılmakta olduğundan dolayı piyasada tablet ve kapsül olarak bulunmaktaydı. Fakat bu formun hem dozunun ayarlanması hem bebeğe içirilmesi zor olduğu gibi bebeğe içirilmeye çalıştığında ebeveynlere zor bir süreç yaşattığından dolayı Hair Pharma tarafından bir çözüm getirilmiştir. Klinik çalışmaları tamamlanmış olan HP Biotin Şurup tüm eczanelerde satışa sunulmuştur.

Biotin Şurup İçerik
1 mili litresinde (1 cc) 1 mg B7 vitamini içerir.
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Aroma olarak çocukların en sevdiği portakal aroması kullanılmıştır.

Hangi Durumlarda Kullanılır
Yukarıda bahsedildiği üzere biotin tüm saç, tırnak ve deri kalitesi problemleri için kullanılmaktadır. Kullanımı düzensiz ve rastgele olmamalı, ilk olarak problem için bir doktora muayene olunmalı daha sonrasında doktor önerisiyle gereken miktarda ve düzeyde kullanılması gerekmektedir.

Doktorun tespit edebileceği ve biotin kullanılmasını gerektiren sorunlar şunlardır;

– B7 (H vitamini)vitamin eksikliği (kan tahliliyle teşhis edilir).
– Biotidinaz enzim eksikliği (kan tahliliyle teşhis edilir).
– Saç kalite kaybı ve beklenmeyen düzeyde dökülme.
– Tırnak kalite kaybı ve kırılması.
– Ciltte incelme ve diğer kalite sorunları.
– Genel olarak çocuklarda kullanımı önerilse de hap yutamayan erişkinler de kullanabilmektedir. Burada tek sorun dozun ayarlanması için çok miktarda ilaç almak gerekemesidir.

Sorun Cevaplayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.